Harrastustoimintaa lapsille ja nuorille pääkuva

Навигационная цепочка

ANKKURIT

 

Harrastustoimintaa lapsille ja nuorille

Harrastustoimintaa Polvijärvellä

Lapsille ja nuorille on tarjolla useita erilaisia harrastusmahdollisuuksia Polvijärvellä. Vapaa-aikatoimi ja nuorisotoimi järjestävät harrastekerhoja, kursseja, retkiä ja tapahtumia, joihin jokainen nuori on tervetullut.

Paikalliset seurat ja järjestöt järjestevät myös monenlaista puuhaa nuorisolle. Tutustu niiden harrastetarjontaan kunkin seuran/järjestön omilta verkkosivuilta tai ota niihin suoraan yhteyttä!

Kaipaatko uusia harrastuksia tai lisää tekemistä? Nuoriso-ohjaaja Päivi ja  Etsivä nuorisotyöntekijä Jemina auttavat sinua löytämään mielekästä tekemistä vapaa-ajalle ja tukevat kaikissa mieltä askarruttavissa asioissa ja kysymyksissä. Ota siis heihin rohkeasti yhteyttä!

Vapaa-aikatoimi & Nuorisotoimi

Vapaa-aikakoordinaattori Sirpa Halonen, 040 104 6204 / sirpa.halonen@polvijarvi.fi
Nuoriso-ohjaaja Päivi Hyytiäinen, 040 104 6208 / paivi.hyytiainen@polvijarvi.fi

Urheiluseurat

Polvijärven urheilijat (PoU)

Yleisurheilu: Annina Walling, 0440303858 / anninawalling@hotmail.com
Luistelu-/Kiekkokoulu: Jari-Pekka Laine, 0445461066
Jääkiekko (D-juniorit 2006, E-juniorit 2008, F-juniorit 2011): Jari-Pekka Laine, 0445461066

Jääkiekkojunioreiden treenivuorot:

Polvijärven Vauhti ry

Sirpa Huikuri, 0445030364

Polvijärven Palloseura-78 (PoPS-78)

Jalkapallo: Toni Kukkonen, 0503424997 / pops@pops78.fi (Harrastevuorot tauolla)
Futsalin harrastevuoro: Markku Hyvärinen, 0505218000

Sotkuman Haka

Sähköposti: sotkuman.haka@gmail.com

KLC Polvijärvi (salibandyseura)

Sähköposti: klcpolvijarvi@gmail.com
Junnut: Jarkko Kuningas, 0500181843

Muuta harrastetoimintaa

Keski-Karjalan musiikkiopisto

Keski-Karjalan musiikkiopisto antaa taiteen perusopetuksen musiikin laajan oppimäärän ja tanssin perusopetuksen mukaista opetusta Polvijärven, Heinäveden, Kiteen, Liperin, Outokummun, Rääkkylän ja Tohmajärven kuntien alueella. Musiikissa opetusta annetaan taidemusiikin, kansanmusiikin ja pop/jazz-musiikin alalta.

Rehtori Susanna Ertolahti-Mertanen, 040 105 4045 / susanna.ertolahti@tohmajarvi.fi

Palokuntanuoret

Heli Kupiainen, 0503863720 / heli.kupiainen@pkpelastuslaitos.fi

Partiolippukunta Polvijärven Päreenpolttajat

Lippukunnanjohtaja Saara Kettunen, 0445351004 / saara.kettunen@telemail.fi

Polvijärven 4H-yhdistys

0504138115 / polvijarvi.4h@gmail.com

MLL

Puheenjohtaja Niina Hiltunen, 0503233221

Piänkiäntäjät ry

Kuorevaarantie 2 (Tulijaistupa), 83700 Polvijärvi, 013632606 / 0504656279

Joensuun Seudun Kansalaisopisto

Outi Krohns, 0503156502 / outi.krohns@jns.fi

Kurssitarjonta:

Polvijärven ev.lut. seurakunta

Lastenohjaaja Satu Hartikainen, 0509182891 & Nuorisotyönohjaaja Roosa Tarnanen, 0509182890

Polvijärven moottorikerho ry

Kysy nuorten mopotiimistä: Juha Tukiainen, 0442843417

Etsivä nuorisotyö (Joensuun Nuorisoverstas ry)

13-28-vuotiaat nuoret ja nuoret aikuiset – Etsivä nuorisotyö jeesaa, jos kaipaat esim. uusia harrastuksia tai lisää mielekästä tekemistä vapaa-ajalle.
Ota yhteyttä etsivään nuorisotyöntekijään: Jemina Markkanen, 0503484278 / jemina.markkanen@nuorisoverstas.fi

SOME jako

Jaa tämä sivu:

Публикатор

Yhteystiedot

henkilön kuva
Päivi Hyytiäinen Nuoriso-ohjaaja 040 104 6208 paivi.hyytiainen@polvijarvi.fi

Nuorisovaltuuston sihteeri. FB: Nuoriso-ohjaaja Päivi Hyytiäinen. IG: @nuorisoohjaajap

henkilön kuva
Jemina Markkanen Etsivä nuorisotyöntekijä 050 348 4278 jemina.markkanen@nuorisoverstas.fi

Aikalisäohjaaja. FB: Polvijärven Etsivä Nuorisotyö Jemina. IG: @polvijarvenent

Sivu arviointi ja palaute