Harrastustoimintaa lapsille ja nuorille pääkuva

Навигационная цепочка

ANKKURIT

 

Harrastustoimintaa lapsille ja nuorille

Harrastustoimintaa Polvijärvellä

Lapsille ja nuorille on tarjolla useita erilaisia harrastusmahdollisuuksia Polvijärvellä. Vapaa-aikatoimi ja nuorisotoimi järjestävät harrastekerhoja, kursseja, retkiä ja tapahtumia, joihin jokainen nuori on tervetullut.

Paikalliset seurat ja järjestöt järjestevät myös monenlaista puuhaa nuorisolle. Tutustu niiden harrastetarjontaan kunkin seuran/järjestön omilta verkkosivuilta tai ota niihin suoraan yhteyttä!

Kaipaatko uusia harrastuksia tai lisää tekemistä? Nuoriso-ohjaaja Päivi ja  Etsivä nuorisotyöntekijä Jemina auttavat sinua löytämään mielekästä tekemistä vapaa-ajalle ja tukevat kaikissa mieltä askarruttavissa asioissa ja kysymyksissä. Ota siis heihin rohkeasti yhteyttä!

Vapaa-aikatoimi & Nuorisotoimi

Vapaa-aikasihteeri Sirpa Halonen, 040 104 6204 / sirpa.halonen@polvijarvi.fi
Nuoriso-ohjaaja Päivi Hyytiäinen, 040 104 6208 / paivi.hyytiainen@polvijarvi.fi

Urheiluseurat

Polvijärven urheilijat (PoU)

Yleisurheilu: Annina Walling. 0440303858 / anninawalling@hotmail.com
Luistelu-/Kiekkokoulu: Petri Hyttinen, 0505703843 & Anu, 0503523753
Jääkiekko: Jari Laine, 0445461066 & Teuvo Mutanen, 0401046107
C-juniorit 2003-2005, D-juniorit 2005-2006, E-juniorit 2007-2008, F-juniorit 2010-

Jääkiekkojunioreiden treenivuorot:

Polvijärven Vauhti ry

Sirpa Huikuri, 0445030364

Polvijärven Palloseura-78 (PoPS-78)

Jalkapallo: Toni Kukkonen, 0503424997 / pops@pops78.fi (Harrastevuorot tauolla vaparin remontin ajan)
Futsalin harrastevuoro: Markku Hyvärinen, 0505218000 (Harrastevuorot tauolla vaparin remontin ajan)

Sotkuman Haka

Sähköposti: sotkuman.haka@gmail.com

Muuta harrastetoimintaa

Keski-Karjalan musiikkiopisto

Keski-Karjalan musiikkiopisto antaa taiteen perusopetuksen musiikin laajan oppimäärän ja tanssin perusopetuksen mukaista opetusta Polvijärven, Heinäveden, Kiteen, Liperin, Outokummun, Rääkkylän ja Tohmajärven kuntien alueella. Musiikissa opetusta annetaan taidemusiikin, kansanmusiikin ja pop/jazz-musiikin alalta.

Rehtori Susanna Ertolahti-Mertanen, 040 105 4045 / susanna.ertolahti@tohmajarvi.fi

Palokuntanuoret

Heli Kupiainen, 0503863720 / heli.kupiainen@pkpelastuslaitos.fi

Partiolippukunta Polvijärven Päreenpolttajat

Lippukunnanjohtaja Saara Kettunen, 0445351004 / saara.kettunen@telemail.fi

4H

4H Toiminnanjohtaja Katja Hyttinen, 0504138115 / polvijarvi.4h@gmail.com

MLL

MLL Puheenjohtaja Katja Hyttinen, 0452195290 / mll.katja.hyttinen@gmail.com

Polvijärven Kirkonkylän Marttayhdistys ry

Lisätiedot kokkikerhosta: Liisa, 0408493201

Piänkiäntäjät ry

Kuorevaarantie 2 (Tulijaistupa), 83700 Polvijärvi. Puh. 013632606 / 0504656279

Joensuun Seudun Kansalaisopisto

Outi Krohns, 0503156502 / outi.krohns@jns.fi

Kurssitarjonta:

Polvijärven ev.lut. seurakunta

Lastenohjaaja Satu Hartikainen, 0509182891 & Nuorisotyönohjaaja Kanerva Vaakanainen, 0509182890

Polvijärven moottorikerho ry

Kysy nuorten mopotiimistä: Juha Tukiainen, 0442843417

Taide- ja teatterikerhot Sotkumassa (ei kerhotoimintaa tällä hetkellä)

Maria Pikkarainen, 0503565464 & Maiju Anttilainen, 0503745310 / maiju.anttilainen@gmail.com

SOME jako

Jaa tämä sivu:

Публикатор

Yhteystiedot

henkilön kuva
Päivi Hyytiäinen Nuoriso-ohjaaja 040 104 6208 paivi.hyytiainen@polvijarvi.fi

Nuorisovaltuuston sihteeri. FB: Nuoriso-ohjaaja Päivi Hyytiäinen. IG: @nuorisoohjaajap

henkilön kuva
Jemina Markkanen Etsivä nuorisotyöntekijä 050 348 4278 jemina.markkanen@nuorisoverstas.fi

Aikalisäohjaaja. FB: Polvijärven Etsivä Nuorisotyö Jemina. IG: @polvijarvenent

Sivu arviointi ja palaute